Корисничка поддршка:
Македонски English

Што да сторам кога сè гори?

Што да сторам кога сè гори?
Што да сторам кога сè гори?
500 ден.
Категории: Психологија  Young&Loud  БРАНОВИ 
Автор: Антонио Лобо Антунес

Достапност: На залиха
 

Лобо Антунес навлегува во непознатиот свет на трансвеститите, хомосексуалноста, дрогите и на алкохолот за да ни ја раскаже приказната на едно семејство полно со конфликти, и тоа преку сеќавањата на Пауло, момче што растело под туторството на таткото-трансвестит и на мајката-алкохоличарка. Неговиот живот се одвива на улиците на еден сиромашен кварт во Лисабон, каде што ја набавува дрогата што му помага да избега од реалноста, и во психијатрискиот центар, каде што лекарите се обидуваат да го вратат во живот. Насловот на книгата е стих од ренесансниот поет Са де Миранда, кој во денешно време се чини најактуелен досега. Антунес вели дека по овој роман има желба да напише само уште две книги.

„Автор со исклучителна проникливост“.

Њујорк тајмс

„Фасцинантно патување во опасните подрачја на свеста, каде што се пресретнуваат чувствата и разумот“.

Зидојче цајтунг

Автор: Антонио Лобо Антунес / António Lobo Antunes

Наслов на оригиналот: Que Farei Quando Tudo Arde?

ISBN: 978-608-243-099-7

Број на страници: 528 страници

Димензии на книгата 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 98

Категории: Психологија, Young&Loud

Година на издавање: 2015

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: