Корисничка поддршка:
Македонски English

Спиј!

Спиј!
Спиј!
Распродадено
200 ден.
Категории: Хумор  Young&Loud  БРАНОВИ 
Автор: Анелис Вербеке

Достапност: In Stock
 

Маја страда од несоница. Пробува сè и сешто за да дремне барем малку. Советите од пријатели и од стручни лица не помагаат. Терапиите преку ШопЧанел и курсевите, исто така. Кога партнерот ја остава, бидејќи покрај неа веќе не се издржува, таа ја губи контролата врз себе. Ноќе фрустрирано буди други луѓе... Сè додека на едно од своите полноќни талкања, не ја сретне сродната душа, Беноа. Тоа е почеток на чудна врска. Затоа што, додека таа живее во сегашноста, тој повеќе сака да се наврати на времето што веќе поминало...

Oд книгата само во Белгија и во Холандија се продадени 75 000 примероци, а досега е преведена во 22 земји.

 

„Вербеке е исклучителна писателка (...) Таа баналноста на животот ја претвора во книжевност“.

Де Волкскрант

 

„Неверојатен дебитантски роман!“

НРЦ Ханделсблад

 

Автор: Анелис Вербеке / Annelies Verbeke

ISBN: 978-608-243-096-6

Број на страници: 144

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 93

Категории: Хумор, Young&Loud

Година на издавање: 2015

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: