Корисничка поддршка:
Македонски English

Мажите не можеш да ги силуваш

Мажите не можеш да ги силуваш
Мажите не можеш да ги силуваш
Распродадено
200 ден.
Категории: Општество  Young&Loud  БРАНОВИ 
Автор: Мерта Тиканен

Достапност: Распродадено
 

Това Рандерс слави роденден. Оди во некое кафуле, танцува, се враќа дома со маж и завршува силувана. Таа не се затвора во осаменост да го преболи понижувањето. Дише длабоко и зема сила. Одлучува да ги смени улогите. Да го силува силувачот. Романот е објавен во 1975 година и веднаш станал жива класика.

 

Според овој роман во режија на Јорн Донер е снимен истоимениот филм од 1978 година.

 

ISBN: 978-608-243-089-8

Повез: мека

Година на издавање: 2015

Број на страни: 164

Димензии на книгата: 13x20cm

Превод: Искра Бадева

Едиција: Бранови, книга 82

Категорија: Општество, Young&Loud , Филмувани книги

Јазик: МК

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: