Корисничка поддршка:
Македонски English

Зајдисонце

Зајдисонце
Зајдисонце
Распродадено
200 ден.
Категории: Љубов  Made in Macedonia  Чиклит  ДАМАР 
Автор: Катерина Џатева

Достапност: Распродадено
 

Една млада девојка сака да заигра во ритамот на музиката, но се впушта и во ритамот на страста. Амбициозната Кармен се запишува на часови по танцување кај шармантниот и неодолив Соф. Отсуството на својот свршеник Ник го користи за да го разбуди својот талент за танцување без притоа да биде свесна дека судбината ѝ наметнува будење на љубовта што била затрупана од општеството. Кармен и Соф се впуштаат во љубовна афера што има облик на секаков вид романса освен на краткотрајна афера. Сплет на мисли, сплет на чувства што ечат од главата на неверната жена. Интересен спој на еден маж што не сака да сака и една жена што се плаши да сака и да биде сакана.

 

Автор: Катерина Џатева

ISBN: 978-608-243-132-1

Број на страници: 160

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Дамар, книга 15

Категории: Љубов, Чиклит, Made in Macedonia

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: