Корисничка поддршка:
Македонски English

Зарем плачеше?

Зарем плачеше?
Зарем плачеше?
Распродадено
250 ден.
Категории: Чиклит  БРАНОВИ 
Автор: Даче Рукшане

Достапност: Распродадено
 

Катрина, 16-годишна девојка од Рига. Преполна фантазии и немир. Но тој младешки немирен дух се менува откако ќе помине едно лето во планинарски логор на Кавказ, каде го запознава Олег, нејзиниот инструктор во кого се вљубува. Рукшане раскажува за првата, голема, младешка љубов, крајот на детството во време на значајни политички превирања во Советскиот Сојуз. Суптилно, но директно и искрено раскажување на млада девојка во годините кога многу важни нешта прекуноќ го менуваат текот на животот.

 

ISBN: 978-608-243-086-7

Повез: мека

Година на издавање: 2015

Број на страни: 184

Димензии на книгата: 13x20cm

Превод: Елена Конеска

Едиција: Бранови, книга 86

Категорија: Чиклит

Јазик: МК

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: