Корисничка поддршка:
Македонски English

Седумцрквие

Седумцрквие
Седумцрквие
300 ден.
Категории: Трилери  Хорор  БРАНОВИ 
Автор: Милош Урбан

Достапност: На залиха
 

Седум цркви и серија ужасни убиства. Над Прага се спушта сенката на есента, додека по таен принцип почнуваат да умираат луѓе. Одговорноста паѓа врз невиниот – човек без работа и без иднина, само со способност што не знае да ја материјализира и со љубов кон градот што му умира пред очите. Кој е убиецот, а кој е жртвата? Седумцрквие е мрачен трилер за Кветослав Швах и тоа како тој е поврзан со убиствата во седум катедрали во Прага. Со оваа книга преведена на десет јазици, Урбан се прославил како „црниот витез на чешката литература“. 

 

„Ремек-дело на модерната готика“.

Музеј на Карловиот мост 

 

Автор: Милош Урбан / Miloš Urban

Наслов на оригиналот: Sedmikostelí

ISBN: 978-608-243-115-4

Број на страници: 288

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 113

КатегорииТрилер, Хорор

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: