Корисничка поддршка:
Македонски English

Сведок

Сведок
Сведок
Распродадено
200 ден.
Категории: Авантури  Хорор  БРАНОВИ 
Автор: Хуан Хосе Саер

Достапност: Распродадено
 

Еден петнаесетгодишен бродски прислужник од XVI век патува од Шпанија кон Новиот свет. Само тој преживува по еден напад во дивата страна на светот. Десет години живее како заробеник на Индијанците, сведочејќи ги нивниот живот и нивните канибалистички прослави. Индијанците ловат жртви од соседните племиња или од поморските истражувачи, а потоа ги печат и ги јадат. На крајот, се препиваат и почнуваат толку луда оргија, по која им требаат месеци и месеци да се вратат во живот. Но најчудното од сè е тоа што домородците секогаш оставаат еден преживеан. Сведок.

 

„Овој прекрасно напишан роман освојува на прв поглед“.

Индипендент

 

Автор: Хуан Хосе Саер / Juan José Saer

Наслов на оригиналот: El entenado

ISBN: 978-608-243-116-1

Број на страници: 160

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 114

Категории: Хорор, Авантура

Година на издавање: 2015

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: