Корисничка поддршка:
Македонски English

Творецот на ангелите

Творецот на ангелите
Творецот на ангелите
350 ден.
Категории: Вер(б)а  Филмувани книги  Хорор  БРАНОВИ 
Автор: Стефан Брејс

Достапност: На залиха
 

Творецот на ангелите е книга во која се мешаат науката, секојдневните трачеви, религијата, доброто и злото, како и човековата потрега по вечниот живот. Читаме различни книги во текот на животот, но малку се такви кои оставаат толку силен впечаток што ќе ги паметиме засекогаш. Творецот на ангелите е таква ретка книга, наградена со многу престижни признанија, меѓу кои и Златен був, награда која се доделува еднаш во пет години.

Досега е преведена на повеќе од 15 јазици и во Белгија има стигнато до 39-то издание со над 175000 продадени копии. Наскоро почнува и снимањето на истоимениот филм.

 

„Интелигетно напишана книга во која страниците се вратат самите“.

- Стијл, Белгија

 

ISBN: 978-608-243-059-1

Повез: мека

Година на издавање: 2015

Број на страни: 384

Димензии на книгата: 13x20cm

Превод: Ели Пујовска

Едиција: Бранови, книга 79

Категорија: Хорор, Филмувани книги, Вер(б)а

Јазик: МК

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: