Корисничка поддршка:
Македонски English

Продолжено образование

Продолжено образование
Продолжено образование
200 ден.
Категории: Философија  Раскази  ДАМАР 
Автор: Сотир Ристо

Достапност: На залиха
 

Прочитајте како македонски писател од Мала Преспа, Албанија, вешто ги комбинира Сартр и Ками со Буковски и Селин. Возбудлива авантура на човек кој е постојано и од сè незадоволен. Дали на внатрешниот немир ќе најде барем малку спокој во стварноста.

 

ISBN: 978-608-4507-13-0

Повез: мека

Година на издавање: 2009

Број на страни: 128

Димензии на книгата: 13х20

Едиција: Дамар, книга 4

Категорија: Раскази, Философија

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: