Корисничка поддршка:
Македонски English

Книгата дно нема

Книгата дно нема
Книгата дно нема
Распродадено
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: Распродадено
 

Никола Кујунџиски 
Александар Кујунџиски
Жарко Кујунџиски (прир.)

Антологијата на народни поговорки, пословици и сентенции од целиот свет донесува народни мудрости од сите краишта на земјината топка, почнувајќи од Авганистан до Шри Ланка.

ISBN: 9989­-9926-­9-­X
Страници: 64
Формат: 17x25
Година: 2000
Едиција: Бесмртни мисли, книга 1
Категорија: Антологии, Философија

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: