Корисничка поддршка:
Македонски English

Скандалите во Кроум

Скандалите во Кроум
Скандалите во Кроум
Распродадено
Автор: Олдус Хаксли

Достапност: Распродадено
 

Шеговита дружина составена од необични ликови на уметници се собира во малото англиско гратче Кроум на имотот на Хенри Вимбуш. Меѓу чудните, учени гости се наоѓаат високо профилиран писател, утопист со планови за „идеална држава“, чувствителен поет кој е до уши зацопан во внуката на Вимбуш. Скандалите во Кроум е првиот роман на англискиот писател Олдус Хаксли, објавен 1921 година. Во оваа книга Хаксли ги исмева трендовите и модата од тоа време.

 

„Премногу иронична за да се нарече сатира но премногу цинична за да се нарече иронија.“

- Френсис Скот Фицџералд

 

ISBN: 978-608-4507-90-1

Повез: мека

Година на издавање: 2013

Број на страни: 208

Димензии на книгата: 13x20

Едиција: Бранови, книга 19

Категорија: Философија, Историја, Општество

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: