Корисничка поддршка:
Македонски English

Мисловно досие

Мисловно досие
Мисловно досие
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: На залиха
 

Секој ден од годината може да го обележите со интересна мисла од 369 познати личности од нашата земја, како револуционери, научници, политичари, бизнисмени, писатели, музичари, сликари, лекари, спортисти, но и од многу други професии. Прва и единствена антологија на она што го кажале и мислеле личности од Македонија, само во „Антолог“
 

ISBN: 978-608-4507-26-0.
Повез: мека
Година на издавање: 2010
Број на страни: 128
Димензии на книгата 17x25
Едиција: Бесмртни мисли, книга 3
​Категорија: Антологија, Философија, Made in Macedonia

 

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: