Корисничка поддршка:
Македонски English

Бившиот тапанар

Бившиот тапанар
Бившиот тапанар
Распродадено
200 ден.
Категории: Филмувани книги  Хумор  Young&Loud  БРАНОВИ 
Автор: Херман Бриселманс

Достапност: Распродадено
 

Според романот Бившиот тапанар е снимен истоимениот филм од 2007 година. Тројца инвалиди бараат тапанар за учество на музички натпревар и тропнуваат на вратата на ликот кој раскажува. Тој прифаќа и оттогаш почнува историјата на најлошиот рок-состав што кога било свирел во Гент. Книгата е полна со вулгарности, насилност, валкани сцени, бруталности, уметничка ексцентричност, свингери. Од „песни глупави лесни“ до линии кокаин се движи приказната на оваа цинична книга.

 

„Хуморот е вулгарен ’до даска‘. Ова е дело на болен ум, а веројатно таквите луѓе и најлесно ќе го читаат“.

Хумо, Белгија

 

ISBN: 978-608-243-029-4

Повез: мека

Година на издавање: 2014

Број на страни: 144

Димензии на книгата: 13x20cm

Превод: Ели Пујовска

Едиција: Бранови, книга 56

Категорија: Young&Loud, Хумор, Филмувани книги

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: