Корисничка поддршка:
Македонски English

Алцхајмеровиот случај

Алцхајмеровиот случај
Алцхајмеровиот случај
Распродадено
350 ден.
Категории: Крими  Трилери  Филмувани книги  БРАНОВИ 
Автор: Жеф Герартс

Достапност: Распродадено
 

Алцхајмерoвиот случај е крими-приказна напишана со брилијантност на која сме навикнати од Герартс. Винке и Ферстујфт се најдобрите полициски детективи во Антверпен. Кога еден сериски убиец почнува да ги убива најважните директори од градот, тргнуваат во негова потрага. Авторот на романот ни ги открива истражувачките техники на ФБИ како и научните форензички методи. Книгата заслужено ја доби наградата за најдобар криминалистички роман на фламански јазик

 

„Уметност со која случувањата добиваат исклучителен допир влевајќи се во врвовите на белгиската политика и сржта на нејзиното правосудство. Ова е дело кое во 2003 година ја оствари својата филмска верзија во режија на Ерик фан Лој за кој доби пет награди на Интернационалниот филмски фестивал на Фландрија - Гент.“

Де Стандард

 

Според Алцхајмеровиот случај е снимен филмот Сеќавањето на еден убиец од 2003 година.

 

ISBN: 978-608-243-004-1

Повез: мека

Година на издавање: 2014

Број на страни: 320

Димензии на книгата: 13x20cm

Превод: Ели Пујовска

Едиција: Бранови, книга 42

Категорија: Трилер, Крими, Филмувани книги

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: