Корисничка поддршка:
Македонски English

Види кој се врати

Види кој се врати
Види кој се врати
Распродадено
Автор: Тимур Вермеш

Достапност: Распродадено
 

Адолф Хитлер се буди повторно после 70 години отсуство во Берлин со истата, стара цел и намера. Да го освои светот.

Кога се појави во Германија Види кој се врати ги крена Германците на нозе. Потоа продолжи да освојува неколку блиски земји, како што се Италија и Норвешка, и секаде е меѓу најчитаните и најконтровезни книги со лавина реакции од публиката.

Македонија беше 4 земја од светот и 1 на Балканот каде е објавена. Книгата е продадени во неверојатни уште 40 држави.

Многумина велат дека не смеете да читате ништо поврзано со Хитлер. Но, дали е така. Дали смееме да слушнеме како би размислувал Хитлер во денешново време. И дали смееме да се смееме во друштво со Хитлер. Смеење во друшто со Хитлер - можно ли е тоа? Смееме ли воопшто да го правиме? Храбрите ќе кажат „Зошто не“.

 

Македонскиот Хитлер има и своја фан страница на Фејсбук https://www.facebook.com/vidikojsevrati

И трејлер со македонски титл https://www.youtube.com/watch?v=fWze0wyX7ms

 

ISBN: 978-608-4507-84-0

Повез: мека

Година на издавање: 2013

Број на страни: 384

Димензии на книгата: 13x20

Едиција: Бранови, книга 27

Категорија: Хумор, Историја, Филмувани книги, За подарок

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: