Корисничка поддршка:
Македонски English

Деликатно злосторство

Деликатно злосторство
Деликатно злосторство
Распродадено
220 ден.
Категории: Еротика  Крими  Филмувани книги  БРАНОВИ 
Автор: Сержио Сант’Ана

Достапност: Распродадено
 

Кога страста води до лудило а лудилото нe турка во оригинално злосторство.
Напнатата приказна на Антонио Мартинс е сместена во фантастичниот Рио де Жанеиро во Бразил. Тој е театарски критичар кој еден ден по игра на случајот (ако постои такво нешто) ќе се вплетка со Агнес, млада куца жена за која не знае речиси ништо. По долга потрага да ја најде повторно, Мартинс открива дека Агнес е модел на уметникот Бранкати и открива сигнали дека неговиот однос кон Агнес се движи меѓу татко и садист. Во момент на слабост ќе се случи нешто што тој го гледа со едни очи а привлечната девојка со сосема други. Книгата е богата со теми: полициски заговор, страсна врска натопена во еротика, необичен однос меѓу уметноста и критиката, истражување на границите на силувањето.

„Романот ја раскрива сексуалната перверзност, а со својата елеганција целосно ги освојува читателите.“
Raquel Illescas Bueno

ISBN: 978-608-4507-79-6
Повез: мека
Година на издавање: 2013
Број на страни: 128
Димензии на книгата 13x20
Едиција: Бранови, книга 15
Категорија: Еротика, Филмувани книги, Крими

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: