Корисничка поддршка:
Македонски English

Во мракот

Во мракот
Во мракот
Распродадено
300 ден.
Категории: Крими  Трилери  БРАНОВИ 
Автор: Карин Фосум

Достапност: Распродадено
 

Инспектор Конрад Сејер, #1

Ева Магнус и нејзината ќерка се шетаат покрај реката, кога на површината ќе исплива машки труп. Ева ја остава ќеркичката и истрчува да телефонира во полиција. Но, кога ќе ја земе слушалката, ќе сврти на сосема друго место.

Полицијата сепак го пронаоѓа трупот. Инспекторот Сејер и неговиот тим веднаш откриваат дека Егил умрел од насилна смрт. Но бил исчезнат со месеци и трагата на неговиот убиец полека но сигурно остинала. Овој случај е збунувачки како уште еден нерешен случај на бирото на Сејер: убиството на проститутка пронајдена мртва неколку дена пред да исчезне Егил. Не поминува долго време пред Сејер да сфати дека овие два случаи не се толку неповрзани колку што претходно се чинеле. Додека тој се обидува да ги состави деловите од мозаикот, на Ева ѝ ѕвони телефонот доцна во ноќта. Туѓинецот зборува, а потоа го прекинува повикот. Ева останува сама во мракот.

 

„Навистина одлична писателка.“
Ју Несбе

 

Автор: Карин Фосум / Karin Fossum

Наслов на оригиналот: Evas øye

ISBN: 978-608-243-209-0

Број на страници: 288

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 178

Категории: Трилери, Крими

Година на издавање: 2017

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: