Корисничка поддршка:
Македонски English

Во окото на свеста

Во окото на свеста
Во окото на свеста
Распродадено
300 ден.
Категории: Крими  Трилери  БРАНОВИ 
Автор: Хокан Несер

Достапност: Распродадено
 

#1 Ван Ветерен

За фановите на скандинавските трилери Хокан Несер би требало да биде во првите пет од листата. Главниот инспектор Ван Ветерен се соочува со досега невиден случај на убиство. Едно утро Јанек Митер се буди со ужасен мамурлак и открива дека неговата прекрасна сопруга лежи во кадата со главата надолу, мртва. Со недоволно силна одбрана, тој е прогласен за виновен за дело извршено под дејство на алкохол и страст и е затворен во институција за ментално болни.

Сомнежите на инспекторот во врска со идентитетот на убиецот се променуваат кога Митер е пронајден мртов во својот кревет. Ван Ветерен под полна пареа ја започнува истрагата околу двете убиства. Наоѓа мистериозно писмо што Митер го напишал пред смртта. Писмото треба да му помогне да го открие убиецот и да ги пронајде шокантните корени на ова злодело. Минатото никогаш не престанува да ја прогонува сегашноста. Мрачна и загадочна книга, како што може да биде само квалитетен скандинавски трилер!

 

„Од овој прекрасен роман на еден од најистакнатите шведски крими-писатели може да се напише сценарио за филм на Алфред Хичкок.“

The Sunday Times

 

Автор: Хокан Несер / Håkan Nesser

Наслов на оригиналот: Det grovmaskiga nätet

ISBN: 978-608-243-224-3

Број на страници: 256

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 170

КатегорииТрилер, Крими

Година на издавање: 2017

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: