Корисничка поддршка:
Македонски English

Песните на кои не ме научи мајка ми

Песните на кои не ме научи мајка ми
Песните на кои не ме научи мајка ми
Распродадено
250 ден.
Категории: Крими  Трилери  БРАНОВИ 
Автор: Селчук Алтун

Достапност: Распродадено
 

Овој детективски трилер прекрасно го претставува модерниот Истанбул. Откако доминантната мајка на Арда Ергенекон умира од рак, ова 27-годишно момче се обидува да дознае повеќе за својот татко, мистериозниот математички гениј Мурсел. Во друг крај на градот, пак, Бедрихан Озтурк, чија животна приказна е повозбудлива од онаа на Ергенекон, размислува да се пензионира од кариерата на платен убиец. Напнатоста постепено расте кога Арда открива дека неговиот татко бил убиен по нарачка и се впушта во потрага по убиецот. Одеднаш животите на Арда и на Бедрихан чудно ќе се испреплетат. Романот е идеален за љубителите на истражувачки мистерии и за обожавателите на крими-приказни.

 

„Алтун напишал брилијантно досетлив и напнат трилер“.

Морин Фрили

 

Автор: Селчук Алтун / Selçuk Altun

Наслов на оригиналот: Annemin Öğretmediği Şarkılar

ISBN: 978-608-243-136-9

Број на страници: 208

Димензии: 13x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Бранови, книга 126

КатегорииТрилер, Крими

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: