Корисничка поддршка:
Македонски English

Куќа од хартија

Куќа од хартија
Куќа од хартија
Распродадено
200 ден.
Категории: Авантури  Трилери  БРАНОВИ 
Автор: Карлос Марија Домингес

Достапност: Распродадено
 

Приказната е раскажана од страна на еден професор во Кембриџ. Негова колешка само што загинала во сообраќајна несреќа, а тој по пошта добива книга потпишана од неа. Заинтригиран од оваа необична пратка, започнува потрага која го води до Јужна Америка.

 

„Ова дело на оригинален начин го претставува светот на книгите, читањето и на сето она што е поврзано со нив“.

- Критика Литерарија

 

ISBN: 978-608-243-088-1

Повез: мека

Година на издавање: 2015

Број на страни: 80

Димензии на книгата: 13x20cm

Превод: Огнена Никуљски

Едиција: Бранови, книга 80

Категорија: Авантури, Трилер

Јазик: МК

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: