Корисничка поддршка:
Македонски English

Оксфордски убиства

Оксфордски убиства
Оксфордски убиства
Распродадено
300 ден.
Категории: Крими  Трилери  Филмувани книги  БРАНОВИ 
Автор: Гилјермо Мартинес

Достапност: Распродадено
 

Оксфордски убиства е книга што ќе ве држи уловени во приказната до последниот збор. Во романот се раскажува за професор кој заедно со еден студент ги истражуваат низата чудни убиства во Оксфорд, Англија. Сите убиства  се поврзани со математички симболи и шифри кои го најавуваат следното злосторство од долгата серија. Бидејќи сè почнува со кругот, полицијата брза да го открие убиецот пред да стане преголем.

Романот е широко популарен во светот и е преведен на многу јазици. Според него е снимен истоимениот холивудски филм со Илајџа Вуд и Џон Харт во главните улоги. 

Оксфордски убиства е добитник на престижната награда „Планета“, највисоката парична награда за книжевно дело во светот покрај Нобеловата.

 

Овој трилер е доволно долг за да се прочита во една вечер, а заплетот ќе ве потресе со својот ефективен ритам. - Томас Џонс, Лондонска книжевна ревија

Спојот од математика и загадочни убиства прави моќен коктел. - Маркус ди Сатој, Гардијан

ISBN: 978-608-4507-86-4

Повез: мека

Година на издавање: 2013

Број на страни: 224

Димензии на книгата: 13x20

Едиција: Бранови, книга 18

Категорија: Трилер, Крими, Филмувани книги

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: