Корисничка поддршка:
Македонски English

Ноќно нуркање

Ноќно нуркање
Ноќно нуркање
Распродадено
250 ден.
Категории: Авантури  Крими  Трилери  БРАНОВИ 
Автор: Ким Смоге

Достапност: Распродадено
 

Нуркањето е една од најпривлечните мистерии, а подводниот свет една од најголемите енигми. Кога на тоа ќе му се придодаде и голем и скапоцен плен, може да претпоставите каква возбудлива авантура ќе најдете во овој роман. 
Водена од големата нуркачка страста, Хилке Торхус се упатува на ноќно нуркање на западниот брег од Норвешка. Кога со двајца пријатели скокнуваат во леденото море, не насетуваат дека под површината се одвива далеку поопасна акција. Пријателите ? ги убиваат, па ќе мора сама да тргне на една долга игра на мачка и глушец, во која храбро бега со куп дијаманти. Оттогаш во секоја сенка гледа опасност која ја демне. Сепак, наместо да ја фати параноја, докрај останува присебна и се обидува на светот и понатаму да гледа со ведрина и копнеж по својата идеална половина кој треба да ? даде поддршка и заштита.
Книгата Ноќно нуркање е добитник на наградата Ривертон за најдобра крими приказна.

 

ISBN: 978-608-4507-75-8
Повез: мека
Година на издавање: 2012
Број на страни: 160
Димензии на книгата 13x20
Едиција: Бранови, книга 13
Категорија: Крими, Авантура, Трилер

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: