Корисничка поддршка:
Македонски English

Зелените луѓе

Зелените луѓе
Зелените луѓе
Автор: Михо Атанасовски

Достапност: На залиха
 

„Роман со научно-фантастична содржина“, еден мошне раритетен жанр во литературата за деца и млади во Република Македонија. Темата е оригинална и провокативна, посебно ценејќи го сознанието дека дејствието на оваа интересна и возбудлива сторија се случува во 2310-та година! Летајќи на крилјата на бујната писателска фантазија, во вистински жилверновски стил, со вселенскиот брод, управуван од командантот Велјан, патуваат шест космонаути, во пресрет на предизвиците што ги носат далечните и непознати предели на вселената.

 

ISBN: 978-608-243-011-9

Повез: мека

Година на издавање: 2014

Број на страни: 96

Димензии на книгата: 15x21cm

Едиција: Нови планети, книга 2

Категорија: Тинејџери, (Научна) фантастика, Мade in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: