Корисничка поддршка:
Македонски English

Мојот живот како куче

Мојот живот како куче
Мојот живот како куче
Распродадено
Автор: Реидар Јонсон

Достапност: Распродадено
 

„Чисто задоволство, од почеток до крај“, „Брилијантно, урнебесно раскажување“ се само мал дел од многуте блескави критики за интернационалниот бестселер Мојот живот како куче, за кој се снимени и филм и цела тв-серија. Истовремено суров до коска и нежен како ќебе, на моменти длабоко замислува но цело време со леснотија насмевнува, ова ќе биде најпрекрасниот роман што ќе го прочитате и ќе подари огромно количество топлина во студените денови што доаѓаат. Секој кој барем еднаш чувал домашно милениче, ќе се воодушеви од поврзаноста на малиот Ингемар Јохансон со неговото куче кое го придружува секаде, дури и во соништата.

„Има само еден начин да се истрпи болката, тоа е да се заборави“, вели Раидер Јонсон, авторот на романот Мојот живот како куче, одговарајќи на нашето прашање, специјално за македонскиот превод на романот, дали настаните што ги раскажува навистина се случиле во неговото многу потресно детство. „Можеше да биде и полошо“, додава со надеж дека наскоро ќе има можност да ги сретне одблиску и македонските читатели.

ISBN: 978-608-4507-72-7
Повез: мека
Година на издавање: 2012
Број на страни: 240
Димензии на книгата 13x20
Едиција: Бранови, книга 12
Категорија: Тинејџери, Авантура, Семејни, Филмувани книги

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: