Корисничка поддршка:
Македонски English

Тино од мојот влез

Тино од мојот влез
Тино од мојот влез
Распродадено
Автор: Жарко Кујунџиски

Достапност: Распродадено
 

„Жарко Кујунџиски, автор кој сè уште важи за млад, но кој, со необично занимлив настап во македонската литература, внесе свежина и модерен пристап во темите кои обично вечно кружат низ авторските ракописи, овој пат се нафаќа да го слика светот на детето, и тоа преку триесетина куси раскази, чија стожерна личност е детето Тино – Тино од мојот влез, како што нагласува авторот. Тино е современо дете, со фантазија соодветна на модерното чувствување. Тој без пречки живее и соработува со јунак од типот на Супермен, Спајдермен или на Бетмен, овој пат негов идол и пријател – Ле Жба, личен суперјунак, кој секогаш му доаѓа напомош и го извлекува од незгодните ситуации, зашто Тино е дете, како што нагласува авторот, кое кога нема проблеми, самиот решава да ги создаде“.

- Оливера Николова

 

ISBN: 978-608-243-063-8

Повез: мека

Година на издавање: 2015

Број на страни: 64

Димензии на книгата: 23х22cm

Едиција: Македонски сликовници, книга 1

Категорија: Сликовници и боенки, Книги за деца, Мade in Macedonia

Јазик: МК

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: