Корисничка поддршка:
Македонски English

Мои бои

Мои бои
Мои бои
Распродадено
Автор: Александар Кујунџиски

Достапност: Распродадено
 

Кратки приказни и брзозборки, на секоја страница е претставена една од боите. Сликовницава е наменета за децата од предучилишна возраст, за идните, но и за сегашните првачиња. Ќе им помогне полесно да ги научат и распознаваат боите, а на страниците за боење и практично да ги употребат. Прв дел од Едицијата „Моите први книги“.


ISBN: 9989-2187-0-6 
Повез: мека
Година на издавање: 2004
Број на страни: 34
Димензии на книгата 21x21

Едиција: Моите први книги, книга 1
Категорија: Сликовници и боенки, Книги за деца, Мade in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: