Корисничка поддршка:
Македонски English

Македонски знаменитости

Македонски знаменитости
Македонски знаменитости
Распродадено
Автор: Саво Костадиновски

Достапност: Распродадено
 

Ова е збирка песни за кои не можеме да најдеме подобри зборови од оние што ги напишал авторот во нејзиниот вовед: „Тоа се теми што се цврсто врзани за народот, за неговото битие, за јазикот наш македонски, за татковината, за името Македонија и за идентитетот нејзин. Теми на кои – и сега и во иднина – со гордост ќе се пишува и ќе се пее...“

 

Автор: Саво Костадиновски

ISBN: 978-608-243-157-4

Број на страници: 32

Димензии: 14x21

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Нови планети, книга 13

Категории: Книги за деца, Родољубни, Made in Macedonia

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: