Корисничка поддршка:
Македонски English

Со татковината

Со татковината
Со татковината
Распродадено
Автор: Саво Костадиновски

Достапност: Распродадено
 

Во оваа несекојдневна збирка, авторот со голема надахнатост, љубов и восхит им посветил песни на сите градови во Македонија. Прелистајте ја, прочитајте ја – уште повеќе ќе ја засакате и ќе ја запознаете нашата прекрасна татковина!

 

Автор: Саво Костадиновски

ISBN: 978-608-243-156-7

Број на страници: 32

Димензии: 14x21

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Нови планети, книга 12

Категории: Книги за деца, Родољубни, Made in Macedonia

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: