Корисничка поддршка:
Македонски English

Без родниот крај

Без родниот крај
Без родниот крај
Распродадено
Автор: Саво Костадиновски

Достапност: Распродадено
 

Иако отсуствувал долга низа години од својот роден крај, прекрасното Порече и питорескното село Горно Ботуше, поетот Саво Костадиновски – каде и да одел, каде и да шетал – спомените, пејзажите и љубовта кон родните предели секогаш ги носел со себе...

 

Автор: Саво Костадиновски

ISBN: 978-608-243-154-3

Број на страници: 32

Димензии: 14x21

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Нови планети, книга 11

Категории: Книги за деца, Родољубни, Made in Macedonia

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: