Корисничка поддршка:
Македонски English

Од животот по Европа

Од животот по Европа
Од животот по Европа
Распродадено
Автор: Саво Костадиновски

Достапност: Распродадено
 

Авторот на збиркава, во „ улога“ на глобтротер, патувајќи низ Европа, што по службена линија, што по своја лична, како пасија и опсесија, ги посетил речиси сите поголеми градови во Европа: Брисел, Москва, Париз, Цирих, Прага, Рим, Лондон, Мадрид, Берлин, Варшава, Копенхаген... и за сите нив напишал импресивни стихови.

 

Автор: Саво Костадиновски

ISBN: 978-608-243-153-6

Број на страници: 32

Димензии: 14x21

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Нови планети, книга 10

Категории: Книги за деца, Родољубни, Made in Macedonia

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: