Корисничка поддршка:
Македонски English

Јас и Келн

Јас и Келн
Јас и Келн
Распродадено
Автор: Саво Костадиновски

Достапност: Распродадено
 

Македонскиот писател Саво Костадиновски, кој уште од далечната 1973 година живее и работи во градот Келн во Германија, со целосна оправданост и основаност овој град го смета за свој „втор роден крај“! И затоа не е ништо чудно тоа што тој, иако веќе му посветил неколку книги, пак се прашува: дали доволно „поетска љубов“ му возвратил на убавиот, поетичен, незаборавен и неповторлив Келн?!

 

Автор: Саво Костадиновски

ISBN: 978-608-243-160-4

Број на страници: 32

Димензии: 14x21

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Нови планети, книга 14

Категории: Книги за деца, Родољубни, Made in Macedonia

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: