Корисничка поддршка:
Македонски English

Роден крај со срце

Роден крај со срце
Роден крај со срце
Распродадено
Автор: Саво Костадиновски

Достапност: Распродадено
 

Прекрасни раскасчиња од дводомниот писател Саво Костадиновски, кој пишува и објавува на македонски и на германски јазик. Во нив се отсликани токму такви теми: за децата што зборуваат на различни јазици, сепак тоа и сето друго што ги разликува не ги поматува нивните игри и дружењето, давајќи вистински примери за разбирање и соживот, од кои може да учат и возрасните.

 

Автор: Саво Костадиновски

ISBN: 978-608-243-155-0

Број на страници: 214

Димензии: 14x21

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Нови планети, книга 8

Категории: Книги за деца, Родољубни, Made in Macedonia

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: