Корисничка поддршка:
Македонски English

Номадска душа

Номадска душа
Номадска душа
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Марина Мијаковска

Достапност: На залиха
 

Номадска душа на Марина Мијаковска несомнено, ќе даде свој оригинален придонес во развојот на женското поетско писмо кај нас. Средбата со овие емотивни, лирски стихови, тој „ковчег од зборови”, нема да го остави рамнодушен читателот. Веќе со својата прва книга стихови, Мијаковска се наметнува како авторка која успева да оствари високи естетски квалитети а, едновремено, да понуди и вистинско уживање.

 

ISBN: 978-608-4507-21-5

Повез: мека

Година на издавање: 2010

Број на страни: 64

Димензии на книгата: 10х20

Едиција: Огнови, книга 2

Категорија: Поезија, Made in Macedonia

 

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: