Корисничка поддршка:
Македонски English

Сузан

Сузан
Сузан
Распродадено
0 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Жарко Кујунџиски

Достапност: Распродадено
 

Џеси Блејз

Џеси не објавува во книги, блогови, весници, списанија (дури и оние на глобалната мрежа), туку неговите песни се пренесуваат по пат на директен контакт на пријатели и познајници – писма, мејлови, СМС-пораки, улична уметност, најчесто и без потпис на авторот, или под различни имиња. Читателите за него не знаат ништо – каде е роден, како изгледа, од што заработува за живот? Тој или, можеби, таа? За Блејз клучен е концептот на антиавторство, споен со концептот на сечија поезија, што ќе каже: не е битно кој пишува, туку каков ефект и какви впечатоци побудува дадениот текст кај читателот.

Страници 64
Формат 10x20
ISBN 978-608-4507-02-4
Година: 2008
Едиција: Огнови, книга 1
Категорија: Поезија, Мade in Macedon

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: