Корисничка поддршка:
Македонски English

Сама книга

Сама книга
Сама книга
200 ден.
Категории: Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Божидар Барлакоски

Достапност: На залиха
 

„Барлакоски своите стихови ги насочува интензивно во срцата, со целосна сила на своето битие и кон секој од нас што ќе ги отвори страниците на Сама книга. Неговиот интуитивен и прецизен поетски ласер навлегува длабоко во нашата срцевина, на она место каде што навистина сме.

Но, да се разбереме, тие стихови ласер не се за создавање нови рани, туку за исцелување, зашто нивната светлина е љубов.“

Зоран Бојаровски

 

Автор: Божидар Барлакоски

ISBN: 978-608-243-345-5

Број на страници: 128

Димензии: 12х20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Огнови, книга 51

Категории: Поезија

Година на издавање: 2019

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: