Корисничка поддршка:
Македонски English

Напишан дом

Напишан дом
Напишан дом
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Ана Голејшка

Достапност: На залиха
 

Создавана во неколку различни поглавја од животот и во неколку различни фази од растењето на еден внатрешен и еден надворешен дом, оваа стихозбирка изобилува со емотивни напливи како во бран, но и како нежно застанување на улица покрај излог со колачи.

Поетскиот занос и желба за зачувување на домот како топоним врзан за телесноста, но и за ослободувањето од него, во овие страници се во изобилие напишани. Лесно и впивливо, како крем за сончање во врел месец. Читајќи ја оваа книга, добивате гратис љубов и желба да го спасите маалското кутре, но и да се налутите на автобусите што доцнат. Купувајќи ја оваа книга, си подарувате нов дом – за читање и за уживање. Но и за подарување. Клуч од нова врата кон поезијата на Ана Голејшка и нејзините приватни растења.

 

Автор: Ана Голејшка

ISBN: 978-608-243-274-8

Број на страници: 56

Димензии: 12x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Огнови, книга 45

Категории: Поезија, Made in Macedonia

Година на издавање: 2018

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: