Корисничка поддршка:
Македонски English

Треба да е лесно

Треба да е лесно
Треба да е лесно
200 ден.
Категории: Љубов  Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Снежана Стојчевска

Достапност: На залиха
 

„Најновиот, четврти по ред, поетски ракопис на Снежана Стојчевска, уште со насловот (Треба да е лесно), на ефектен начин асоцира на нејзината препознатлива поетика, во која се потврдува начелото на Р. Тагоре дека за убавите песни имаме чувство дека ние сме ги напишале.

Поетската интуиција на Снежана Стојчевска ја опева трансформативната моќ на љубовта: токму кога вистински и интензивно се љуби, светот станува убаво место за живеење.“

Владимир Мартиновски

 

Автор: Снежана Стојчевска

ISBN: 978-608-243-222-9

Број на страници: 80

Димензии: 12x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Огнови, книга 41

Категории: Поезија, Љубов, Made in Macedonia

Година на издавање: 2017

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: