Корисничка поддршка:
Македонски English

Со ветрот под рака

Со ветрот под рака
Со ветрот под рака
Распродадено
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Д.А. Лори

Достапност: Распродадено
 

„Д.А. Лори ни нуди таков жар додека читаме што забораваме дека внатрешното устројство е исполнето со интимен порив. Соживувањето со поетскиот глас е неизбежно, стилската изведба со жестокост, но и со доза избалансирана, умерена итрост си поигрува со архетипите што ни се досега (не)познати, симболичност што плови на моменти во мирно море, а на моменти нè фрла во вакуумот помеѓу карпата и бранот што удира во неа.
Чувството да се има новата книга на Д.А. Лори, Со ветрот под рака, во свои раце пред другите и да знаеш дека таа создала едно дело што ќе остане врежано во историјата на современата македонска поетика е уникатно, прекрасно, во најмала рака 'ветровито'“.
Mитко Гогов

Автор: Д.А. Лори

ISBN: 978-608-243-159-8

Број на страници: 70

Димензии: 12x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Огнови, книга 35

Категории: Поезија, Made in Macedonia

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: