Корисничка поддршка:
Македонски English

Исконска тага

Исконска тага
Исконска тага
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Ања Кузмановска

Достапност: На залиха
 

„Ања Кузмановска има само 18 години, ама исконската тага што ја носи нејзината поезија ме увери дека младоста сè уште им пее на боговите, се расправа со постоењето, патува низ безвременоста да стигне онаму од каде што тргнала, во сопственото срце, во страста да се стихува животот“.

Александар Русјаков

 

Автор: Ања Кузмановска

ISBN: 978-608-243-125-3

Број на страници: 64

Димензии: 12x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Огнови, книга 29

Категории: Поезија, Made in Macedonia

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: