Корисничка поддршка:
Македонски English

Изневерено време

Изневерено време
Изневерено време
Распродадено
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Милчо Мисоски

Достапност: Распродадено
 

Поет што доаѓа со сигурен чекор во простор што се освојува со творештво, со примена на сигурна постапка и со строго утврдени мерила за уметничкиот израз. Книгата Изневерено време на Милчо Мисоски е дело поттикнато од застрашувачката реалност, моралниот пад и назадувањето на човештвото, наспроти усилбите и надежите на разумното битие или лирскиот субјект.

 

Автор: Милчо Мисоски

ISBN: 978-608-243-151-2

Број на страници: 64

Димензии: 12x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Огнови, книга 31

Категории: Поезија, Made in Macedonia

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: