Корисничка поддршка:
Македонски English

Од збор до збор

Од збор до збор
Од збор до збор
Распродадено
300 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Тихомир Јанчовски

Достапност: Распродадено
 

Овој избор (насловен „Од збор до збор“), од збор до збор, од стих до стих, од песна до песна нѐ води низ прос­траниот поетски свет на Тихомир Јанчовски, преку песни­те од стихозбирките „Обични зборови“ (1999), „Два“ (2002), „Последно време“ (2005), „Осама“ (2010), „О, ти“ (2011) и „Староста може, a и не мора да се дочека“ (2013). Пред нас се песни што секојдневно добиваат нови читатели. Во време кога честопати слушаме за „криза на поезијата“, песните на Тихо со светлосна брзина се споделуваат, се ко­ментираат и се љубат. Многумина ги чувствуваат овие песни како свои.

„Од збор до збор“ е избор од шесте книги поезија на Тихомир Јанчовски. Првпат е објавена како електронско издание во книготеката на off.net, во март 2013 година. 

 

Автор: Тихомир Јанчовски

ISBN: 978-608-243-123-9

Број на страници: 118

Димензии: 12x20

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Огнови, книга 27

Категории: Поезија, Made in Macedonia

Година на издавање: 2016

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: