Корисничка поддршка:
Македонски English

Порече

Порече
Порече
Распродадено
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  НОВИ ПЛАНЕТИ 
Автор: Саво Костадиновски

Достапност: Распродадено
 

Порече – тоа е областа во срцето на Македонија, во чии пазуви е распослано и родното село на писателот Саво Костадиновски, селото Горно Ботуше. Во еден чудесен, носталгичен и патриотски наплив на егзалтација и на надахновение – авторот ги овековечува сите постојни населени места во овој регион. Но, воедно, ги оттргнува од заборавот и некои што веќе исчезнале од географската карта...

Автор: Саво Костадиновски

ISBN: 978-608-243-112-3

Број на страници: 60

Димензии: 15х21

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Нови планети, книга 8

Категории: Поезија, Made in Macedonia

Година на издавање: 2015

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: