Корисничка поддршка:
Македонски English

Европа во стихови

Европа во стихови
Европа во стихови
Распродадено
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  НОВИ ПЛАНЕТИ 
Автор: Саво Костадиновски

Достапност: Распродадено
 

Саво Костадиновски, писател,  глобтротер,  космополит и полиглот, кој најголемиот дел од својот животен и работен век го минал во градот Келн, во Германија; што службено, што приватно; ги минал и сите позначајни дестинации низ Европа. Посетил голем број градови, не само главните... Прошетајте низ нив и вие, проследувајќи ги песните од оваа стихозбирка.

Автор: Саво Костадиновски

ISBN: 978-608-243-111-6

Број на страници: 34

Димензии: 15х21

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Нови планети, книга 6

Категории: Поезија, Made in Macedonia

Година на издавање: 2015

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: