Корисничка поддршка:
Македонски English

Блиски песни од далечната Австралија

Блиски песни од далечната Австралија
Блиски песни од далечната Австралија
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  НОВИ ПЛАНЕТИ 
Автор: Саво Костадиновски

Достапност: На залиха
 

Ова е четвртата книга од едицијата „Нови планети“ на издавачот  „Антолог“,  која  донесува пет „патешествени збирки“ со песни инспирирани од многубројните патувања на писателот Саво Костадиновски. Преку пишуваниот збор, преку неговата експресивност и моќ, и најдалечните и најнепознатите предели и градови – ни стануваат блиски и  познати. Дури и оние распослани преку „големите бари“, океаните, каква што е далечната  Австралија...

Автор: Саво Костадиновски

ISBN: 978-608-243-114-7

Број на страници: 34

Димензии: 15х21

Корица: мека

Јазик: македонски

Едиција: Нови планети, книга 4

Категории: Поезија, Made in Macedonia

Година на издавање: 2015

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: