Корисничка поддршка:
Македонски English

Вечен глас

Вечен глас
Вечен глас
Автор: Саво Костадиновски

Достапност: На залиха
 

Впечаток на секој што ја проследува македонската литература за деца, е дека патриотската поезија напишана за најблагородната читателска публика е запоставена во споредба со многуте други теми. Зарем љубовта кон родната грутка, кон сопствената историја, не се всадува токму на таа возраст? Преку неизмерно топлите и надахнати стихови на поетот Саво Костадиновски, кој над 40 години минал во туѓина, се дополнува оваа празнина.

 

ISBN: 978-608-243-014-0

Повез: мека

Година на издавање: 2014

Број на страни: 160

Димензии на книгата: 15x21cm

Едиција: Нови планети, книга 1

Категорија: Родољубни, Поезија, Тинејџери, Мade in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: