Корисничка поддршка:
Македонски English

Ледена вода

Ледена вода
Ледена вода
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Митко Гогов

Достапност: На залиха
 

„Оригиналните и неповторливи, густи метафор лирски одѕвонуваат во ‘бучавата на светот.’“

Славица Гаџова

 

„Со сликите што ви ги нуди поезијата на Митко: на пример можете да изградите дворец, или да направите филм, или да измислите некоја игра, или... ама што годе да измислите, можеби ќе можете да ги спасите граѓаните..., а можеби во тоа ќе се спасите и себеси.“

Јасна Котеска

 

ISBN: 978-608-243-012-6

Повез: мека

Година на издавање: 2014

Број на страни: 64

Димензии на книгата: 10x20cm

Едиција: Огнови, книга 18

Категорија: Поезија, Made in Macedoniа

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: