Корисничка поддршка:
Македонски English

Сенки низ циркускиот шатор

Сенки низ циркускиот шатор
Сенки низ циркускиот шатор
Распродадено
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Исток Улчар

Достапност: Распродадено
 

„Посветена директно на тинејџерското време кое младиот Улчар со сензибилен рез успеал да го окарактеризира низ своите стихови како едно време активно и во реалноста и во неговата фантазија.“

Мане Манушев

 

„Иако станува збор за дебитантски поетски ракопис на автор-средношколец, иако носи поднаслов ‘поезија за тинејџери’, стихозбирката не е четиво што се ограничува само на средношколската читателска публика.“

Владимир Мартиновски  

 

ISBN: 978-608-243-009-6

Повез: мека

Година на издавање: 2014

Број на страни: 64

Димензии на книгата: 10x20cm

Едиција: Огнови, книга 17

Категорија: Поезија, Made in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: