Корисничка поддршка:
Македонски English

Низ темјанот, еден лилјан

Низ темјанот, еден лилјан
Низ темјанот, еден лилјан
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Сузана В. Спасовска

Достапност: На залиха
 

„Фактички, најновата [четврта] поетска книга на Сузана В. Спасовска претставува своевиден лирски трактат за жената како битие на светлината, како на микрокосмички (домот, семејството, улогата на родилка итн.), така и на макрокосмички план.“

- Eфтим Клетников

 

 

ISBN: 978-608-243-008-9

Повез: мека

Година на издавање: 2014

Број на страни: 96

Димензии на книгата: 10x20cm

Едиција: Огнови, книга 20

Категорија: Поезија, Made in Macedoniа

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: