Корисничка поддршка:
Македонски English

Стихувани години

Стихувани години
Стихувани години
Распродадено
Автор: Саво Костадиновски

Достапност: Распродадено
 

Автобиографски поетски записи од еден од најпродуктивните и најпознати македонски писатели за деца и возрасни кои живеат и творат во дијаспората. Содржи песни напишани во секоја измината година од неговиот живот, почнувајќи од годината во која ги напишал своите први стихови, годината на скопскиот земјотрес. Песните ќе ги освежат моментите на читатели од сите возрасти.

 

ISBN: 978-608-4507-51-2

Повез: мека

Година на издавање: 2013

Број на страни: 64

Димензии на книгата: 14,5x20,5cm

Едиција: Библиотека: За сите деца, книга 5

Категорија: Книги за деца, Поезија, Мade in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: