Корисничка поддршка:
Македонски English

Ноќниот ум

Ноќниот ум
Ноќниот ум
200 ден.
Категории: Made in Macedonia  Поезија  ОГНОВИ 
Автор: Стефан Велковски

Достапност: На залиха
 

„Во секоја од песните може да се забележи позицијата на „стварноста“ која е ставена во преден план како обична и постојана, а лирскиот субјект како примарен во обликот на конаумирање на истата таа „стварност“.

Поезијата на младиот Велковски полека созрева во ноќта.“

- Мане Манушев

 

„Соголено патување низ душата на младиот човек.

Вивисекција на искушенијата и премрежијата кои ни ги поставува животот.“

- Ивица Димитријевиќ

 

ISBN: 978-608-4507-52-9

Повез: мека

Година на издавање: 2013

Број на страни: 64

Димензии на книгата: 10x20

Едиција: Огнови, книга 14

Категорија: Поезија, Made in Macedonia

Напиши мислење

Вашето име:


Вашато мислење: Note: HTML is not translated!

Оцена: Лошо           Добро

Внеси го кодот во полето подолу: